כיכרות בזאגרב

כיכרות בזאגרב שאסור לכם לפספס? לאיזו כיכר ללכת? מידע חשוב על הכיכרות המפורסמים בעיר זאגרב כאן לפניכם!

כיכר באנה ילצ'יץ' – Trg Bana Jelacica

הכיכר המרכזית של העיר, עם פסלו של הנסיך ילצ'יץ', גיבור ההתקוממות בשנת 1847. בזמן שלטון המפלגה הקומוניסטית הורידו את הפסל וגם שם הכיכר שונה, אך לאחר החלפת השלטון הקומוניסטי, החזירו את הפסל ואת השם המקורי.

כיכר זרינסקי – Zrinjevac

כיכר יפיפיה על שמו של המצביא ניקולה זרינסקי (Nikola Subic Zrinski), עם פסלים, מזרקות, מרחבי דשא גדולים, פרחים צבעוניים ושדרת עצים ובהם מסלולי הליכה. מקום מצויין לשיטוט רגוע ומנוחה. זוהי הכיכר הראשונה בעיר, ונבנתה בשנת 1882. לפני כן שימש השטח לשוק הבהמות.

כיכר טומיסלב – Trg kralja Tomislava

בכיכר שליד בניין הרכבת של זאגרב ישנן שתי אטרקציות: הגלריה לאמנות מודרנית, ופסלו של המלך טומיסלב רכוב על סוס, שהוקם לאות הוקרה על שאיחד את קרואטיה.

כיכר קפטול – Kaptol Trg

בכיכר קפטול, הנמצאת בעיר העילית, ממוקם המרכז הדתי – מרכז הכנסיה הקתולית בקרואטיה ומרכז החיים הרוחניים, והסאבור, מושב הפרלמנט הקרואטי, המשמש כמרכז השלטון של קרואטיה. הקתדרלה של זאגרב היא נקודת ציון לכיכר, והיא חולשת על רובע קפטול. בסמוך לקתדרלה ניתן להבחין בשרידי מערכת הביצורים מימי הביניים, שסייעה רבות בהגנה על העיר מפני התורכים. ממול הקתדרלה ניצב ארמון הבישוף. במרכז הכיכר,
ניצבת מזרקה מרשימה, העשויה משיש לבן. בראשה פסל מוזהב של מריה הקדושה, כשלמרגלותיה ארבעה פסלי מלאכים מוזהבים המקיפים אותה. את המזרקה בנה אנטון פרנקורן (Antun Fernkorn) ב-1873. הכיכר מרשימה ועשירה בצמחיה ובפרחים.

כתובת
סמוך לקתדרלת (סטפן הקדוש) מריה הקדושה.

לחזור למשהו ספציפי?

אהבת? נא לשתף!

רוצה את המדריך למטייל הישראלי בזאגרב?

יש לנו מדריך חינמי בדיוק בשבילך!