כנסיות & קתדרלות בזאגרב

כנסיות בזאגרב ששווה להכנס אליהן? קתדרלות מומלצות בזאגרב שאסור לפספס? להלן 2 כנסיות וקתדרלה אחת שחובה להכיר!

כנסיית מריה הקדושה – Sv. Marija

בסמוך לשוק דולאץ' הסגנוני ניצבת כנסיית מריה הקדושה הברוקית, שעליה מתנוסס מגדל מרשים. הכנסיה נבנתה במחצית המאה ה-17. שמה זהה לקתדרלה של זאגרב.

שעות פתיחה
כל יום 08:00 – 20:00

כנסיית סן מרקו – Crkva sv. Marka

כנסיה מהמאה ה-13, שנבנתה בהוראת הבישוף של גראדץ. משמשת ככנסיה הראשית של העיר. על גג הכנסיה מצוירים סמלי בית המלוכה, וסמל העיר שנוסף בשנת 1880. בכנסיה יש עבודות של הפסל איוון משטרוביץ. מול הכנסיה נמצא הפרלמנט הקרואטי וארמון הבאן, המשמש כבית הנשיא.
הרעפים הצבעוניים בצד השמאלי מראים את הסמל של קרואטיה, אותו נשא על פי המסורת המלך טומיסלאב, מלכה הראשון. מימין לדגל אנו רואים את הסמל של דלמטיה, ומתחתיו את סמל סלבוניה. בצד הימני, בקיר הצפון מזרחי, מופיע סמל העיר בפעם הראשונה בהיסטוריה, וגם חרוטה בו השנה – 1499. על פי האגדה המקומית זהו המקום בו הוכתר מנהיג מרד האיכרים מטיה קובאץ. טקס ההכתרה בוצע באמצעות כתר ברזל לוהט שהושם על ראשו.

כתובת
Trg Sv. Marka 5
טלפון
+(385)-1-48-51-611

קתדרלת הבתולה מריה – Katedrala Marijina Uznesenja

הקתדרלה הגדולה והמרשימה, החולשת על רובע הקפיטול, הוקדשה לסטפן הקדוש ולבתולה מריה. תחילתה בכנסיה מהמאה ה-11, אשר עברה גילגולים רבים ונחרבה ברעידת אדמה שפקדה אותה בשנת 1880. במאה ה-19 שופצה והוגדלה בידי האדריכל הרמן בולה (Hermann Bolle), שתכנן גם את בית הקברות המרשים לשלוש הדתות, בסגנון ניאו-גותי, עם שני צריחים, כשהגבוה ביניהם נישא לגובה 105 מטר, ונוספו בה מגדלי פעמונים שאף הם מהמאה ה-19.
אורכה 75 מטר, רוחבה 40 מטר וגובהה 25 מטר. הכנסיה בנויה מאבן גיר פשוטה הנשחקת ונופלת בימי גשמים, מה שמותיר פגעים במראה החיצוני. פנימיותה מרשימה, ונשתמרו בה מתקופות שונות, בימת המטיף הנאה, עבודות פסיפס, ציורים ופסלי בישופים חשובים. מעל ישו הצלוב ניתן לראות שלושה סוגי כתב: קירילי, לטיני וגאלי (גאלים הגיעו למקום במאות 6 – 7). יש כאן גם עוגב כנסייתי עם 600 צינורות, 12 מזבחות וציורי קיר מהמאה ה-13, כמו הציור שבו מריה מחזיקה את ישו. ממול חזית הכנסיה, בכיכר, ניצב עמוד שבראשו פסל מוזהב של מריה הקדושה.

כתובת
Kaptol 31
טלפון
+(385)-1-48-14-727

לחזור למשהו ספציפי?

אהבת? נא לשתף!

רוצה את המדריך למטייל הישראלי בזאגרב?

יש לנו מדריך חינמי בדיוק בשבילך!