חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה זה ומה יש שם?(Lotrščak Tower)

עיר הבירה של קרואטיה זאגרב היא גם העיר הכי גדולה במדינה, זאגרב היא מרכז תרבות עולמי אליה מגיעים מבקרים מכל העולם בדיוק לשם מטרה זו. אם אתם שוחרי תרבות ומעוניינים לטייל בזאגרב אתם פשוט מוכרחים לבקר במוזיאון העיר זאגרב זהו מוזיאון מעניין ביותר המכיל בתוכו את ההיסטוריה של העיר בצורה מעניינת ונגישה. המוזיאון משולב טכנולוגיה הכי חדישה ותוכלו לקבל את המידע בצורה הכי טובה שיש.

מה אפשר לראות במוזיאון הלאומי זאגרב - Zagreb City Museum

כאשר אתם מטיילים בזאגרב בשעות הצהריים בשעה מסוימת תשמעו פיצוצים, אין לכם סיבה להיבהל זהו פיצוץ של ירי תותח הנמצא בראש של מגדל לוטרשצ'אק.

לפי האגדה בדיוק בשעת הצהריים ירה התותח מראש המגדל אל עבר המחנה הטורקי שהיה ממול, התותח פגע בעוף שהכינו למנהיג המחנה, מאותו היום הטורקים לא תקפו יותר מעולם את זאגרב והמסורת המשיכה בכך שבכל יום בשעת הצהריים התותח ירה פעם אחת.

כיום מגדל לוטרשצ'אק הוא אחד מסימני המסחר הבולטים של העיר, והוא בניין משומר שבעת ביקור בעיר זאגרב פשוט חובה להגיע ולהתרשם מהמבנה האדיר ביופיו וכאשר אתם מטפסים אל ראש המגדל אתם מקבלים נוף מדהים פנורמי על העיר כולה.

מגדל לוטרשצ'אק (Lotrščak Tower) איך הכל התחיל?

בשנת 1242 הגיע המלך הקרואטי לעיר והחזיר את השליטה שלו לאחר שנמלט שנים קודם לכן, הוא קבע על זאגרב כעיר מלכות חופשית החזיר לאזרחים את החירות שנלקחה מהם אך מצד שני הוא חייב את אותם לבנות חומות ולבצר את העיר.

עבודת הביצור של העיר נמשכה תקופה של עשרים שנה ובאותה תקופה נבנה גם מגדל לוטרשצ'אק שמטרתו הייתה להגן על הכניסה הדרומית של העיר. את המגדל בנו בנפרד והוא שימש לאורך השנים בכל מיני צורות את התושבים ואת המלך.

לקראת המאה השש עשרה החלו שיפוצים במבנה ששינו את המראה המקורי שלו, אך השינויים המשמעותיים נעשו בתקופת אמצע המאה התשע עשרה, זאת הייתה תקופה של שיפוצים בעיר של מבנים מימי הביניים והחל הסגנון הבניה האנגלי.

באותם שיפוצים הרחיבו את המבנה והוסיפו שתי קומות ומגדל ששימש אזעקה במקרה של שריפה, במאה השבע עשרה המגדל שימש כמקום מסחר. המבנה המשיך לעבור שינויים ולעיתים אף שימש כמקום מגורים.

בסוף המאה התשע עשרה הציבה עיריית העיר תותח שיורה עד היום כל יום בצהריים זוהי אותה מסורת מאירוע שהתרחש כמה מאות שנים מוקדם יותר.

מגדל לוטרשצ'אק (Lotrščak Tower) היום?

כיום ביקור במגדל לוטרשצ'אק הוא אחד היעדים הנחשקים על התיירים שמבקרים בזאגרב, בדרך כלל הזמן בו תמצאו את הכי הרבה מהם יהיה בשעות הצהריים כאשר התותח יורה, ביקור במגדל כולל כניסה אל תוך המבנה המרשים ואתם יכולים ליהנות מהנוף המדהים שנגלה לפניכם.

מומלץ מאוד גם לעשות סיבוב באזור המגדל בקומת הכניסה תמצאו מרכז מידע לתייר וכמובן חנות מזכרות שתוכלו לרכוש בה כמה מזכרות מהטיול לזאגרב.

אם אתם אוהבים אמנות אתם יכולים להגיע לגלריה שנמצאת במקום ומכילה קשת רחבה שח עבודות אומנות ותערוכות הנעים בין התקופה הקלאסית לבין המודרנית. הגלריה נפתחה בשנת אלף תשע מאות שמונים ושתיים והיא נחשבת לאחת הגדולות והחשובות בקרואטיה.

כאשר אתם נמצאים בביקור בזאגרב יחד עם הילדים ביקור במגדל לוטרשצ'אק הוא פשוט חובה נסו לתכנן את הסיור במקום כך שתגיעו מעט זמן לפני שעת הצהריים כדי שהילדים יוכלו לראות ולשמוע את פיצוץ התותח, שימו לב שבתקופה של שיא התיירות מגיעים למקום הרבה מתעניינים כך שככל שתקימו תוכלו למצוא מקום טוב יותר עבורכם ועבור הילדים.

חשוב לציין שעליה לראש המגדל כלולה בתשלום אך זהו תשלום סמלי בלבד, כדאי מאוד לעלות לחלק העליון של המבנה ולקבל את הנוף המדהים של העיר בצורה פנורמית, זה גם הזמן שמוציאים את המצלמות עושים תמונות למזכרת על גבי הנוף העוצר נשימה מאחוריכם.

שאלות ותשובות בנוגע ל(Lotrščak Tower) - מה זה ומה יש שם

לא הכניסה למגדל עצמו היא בחינם אך ואתם יכולים לטייל במקום כאוות נפשכם, אך אם אתם מעוניינים לעלות לראש המגדל הכניסה תהיה בתשלום סמלי, במקרה ואתם מעוניינים לבקר בגלריה במקום יש לברר אילו תערוכות מוצגות באותו הזמן מפני שמחיר הכניסה משנה על פי זה.

אם אתם נמצאים בביקור בזאגרב אחד מהיעדים שאסור לכם לפספס זהו מגדל לוטרשצ'אק (Lotrščak Tower), זהו מבנה מדהים ביופיו וכל יום בצהרי היום מתאספים סביבו המון אנשים שמגיעים כדי לשמוע את התותח שיורה כל יום באותה שעה כדי לשמור על המסורת של מאות שנים. הביקור במגדל גם מומלץ מאוד למשפחות וילדים.

כמובן המגדל נמצא באזור מרכזי של העיר כך שתוכלו למצוא באזור מוזיאונים, מסעדות, ברים, בתי קפה, וכמובן חנויות שאפשר לעשות בהם שופינג, מומלץ לתכנן את היום כך שתוכלו להספיק לבקר במגדל ולהשלים עוד ביקורים באטרקציות נוספות בעיר.

סיור רגיל מבלי שתעלו לראש המגדל יקח לכם בערך שעה אך אם אתם מעוניינים לחוות את כל החוויה מומלץ מאוד לטפס מעלה אל ראש המגדל ולצפות בנוף המהמם של זאגרב. סיור מלא במגדל יכול לארוך אפילו שלוש שעות אך אל דאגה אם אתם מעוניינים לאכול ולשתות יש באזור כמה וכמה אופציות טובות.

לחזור למשהו ספציפי?

אהבת? נא לשתף!

רוצה את המדריך למטייל הישראלי בזאגרב?

יש לנו מדריך חינמי בדיוק בשבילך!